Luteránsky chodník 2022

Luteránsky chodník 2022

Milí priatelia, v tomto roku opäť organizujeme LUTERÁNSKY CHODNÍK – turistické putovanie (tentokrát) z Veľkých Levár do Modry, trasu, ktorú kedysi absolvovali Levárania do Modry do kostola a späť. Termín: 1. 10. 2022 (začíname o 8:00 hod. krátkou bohoslužbou v levárskom kostole). Celková dĺžka trasy je cca. 40 km. Možno ju absolvovať pešo alebo na bicykli (prípadne absolvovať polovičnú trasu len z Kuchyne do Modry. Autobus zavezie účastníkov do Kuchyne, odkiaľ sa bude pokračovať pešo turistickou značkou 20 km cez hory do Modry).

Vstup je voľný. Vítaní sú všetci záujemcovia o turistiku.

Luteránsky chodník 2022

Veľkonočná nedeľa

TV TA3 bude vysielať priamy prenos z veľkonočných bohoslužieb z kostola vo Veľkých Levároch 17. apríla 2022 o 10.00 hodine. V rámci bohoslužby vystúpi aj Roman Veverka s piesňami Jána Maliarika, nášho významného kňaza. Srdečne vás pozývame.

Blue Cimbal – Roman Veverka

List Predsedníctva ECAV

Vážení bratia, vzácne sestry,

dovoľte, aby som vám preposlala list Predsedníctva ECAV, venovaný všetkým cirkevným zborom.

Zároveň vám tlmočím pozvanie Zboru biskupov ECAV k aktivite s názvom: „Piatky modlitieb a pôstu.

A rovnako vás pozývame pripojiť sa k „Spoločným pôstnym modlitbám“ na FB alebo YouTube „ECAV s vami“, denne o 20:00.

S prianím Božieho požehnania,
Mgr. Jana Nunvářová
tlačová tajomníčka

Hospodin je slnko

Žalm 84, 12-13

Každý z nás má prirodzene svoje sny, v ktorých sa odohrávajú naše túžby a priania. Akoby sme čo i len na chvíľu, na okamih vymenili neraz tvrdú, či smutnú a možno len príliš všednú realitu prítomnosti za niečo podľa nás krásne, i za niečo, čo už bolo. Nachádzame seba v celkom nových súvislostiach.

Pokračovať v čítaní „Hospodin je slnko“

150. výročie narodenia Jána Maliarika si pripomenula široká verejnosť v evanjelickom kostole dňa 10. 11. za účasti biskupa Juraja Dovalu ČCSH z Brna.

Ján Maliarik, ktorého život je neoddeliteľne spätý s obcou Veľké Leváre, hlboko miloval Slovensko a slovanské národy. Jeho spisy a listy sa v rôznych podobách priamo či sprostredkovane v epištolách dostali sa do celého sveta k osobnostiam, ktoré svojím myslením prispeli k obohateniu duše ľudstva.

Pokračovať v čítaní „150. výročie narodenia Jána Maliarika si pripomenula široká verejnosť v evanjelickom kostole dňa 10. 11. za účasti biskupa Juraja Dovalu ČCSH z Brna.“

Luteránsky chodník 2019

Evanjelický cirkevný zbor pozýva všetkých záujemcov na turistický pochod z Veľkých Levár do Modry na pamiatku našich predkov v sobotu 29. júna so začiatkom o 7.30 h v levárskom ev. kostole. Podujatie sa koná v spolupráci s turistami z Modry, ktorí prídu autobusom ráno do Veľkých Levár.

Vzdialenosť 43 km je možné absolvovať aj v limitovanej verzii 20 km z Kuchyne do Modry cez Karpaty. Doprava je zabezpečená.

Pokračovať v čítaní „Luteránsky chodník 2019“