Luteránsky chodník 2022

Luteránsky chodník 2022

Milí priatelia, v tomto roku opäť organizujeme LUTERÁNSKY CHODNÍK – turistické putovanie (tentokrát) z Veľkých Levár do Modry, trasu, ktorú kedysi absolvovali Levárania do Modry do kostola a späť. Termín: 1. 10. 2022 (začíname o 8:00 hod. krátkou bohoslužbou v levárskom kostole). Celková dĺžka trasy je cca. 40 km. Možno ju absolvovať pešo alebo na bicykli (prípadne absolvovať polovičnú trasu len z Kuchyne do Modry. Autobus zavezie účastníkov do Kuchyne, odkiaľ sa bude pokračovať pešo turistickou značkou 20 km cez hory do Modry).

Vstup je voľný. Vítaní sú všetci záujemcovia o turistiku.

Luteránsky chodník 2022

Veľkonočná nedeľa

TV TA3 bude vysielať priamy prenos z veľkonočných bohoslužieb z kostola vo Veľkých Levároch 17. apríla 2022 o 10.00 hodine. V rámci bohoslužby vystúpi aj Roman Veverka s piesňami Jána Maliarika, nášho významného kňaza. Srdečne vás pozývame.

Blue Cimbal – Roman Veverka

List Predsedníctva ECAV

Vážení bratia, vzácne sestry,

dovoľte, aby som vám preposlala list Predsedníctva ECAV, venovaný všetkým cirkevným zborom.

Zároveň vám tlmočím pozvanie Zboru biskupov ECAV k aktivite s názvom: „Piatky modlitieb a pôstu.

A rovnako vás pozývame pripojiť sa k „Spoločným pôstnym modlitbám“ na FB alebo YouTube „ECAV s vami“, denne o 20:00.

S prianím Božieho požehnania,
Mgr. Jana Nunvářová
tlačová tajomníčka

Hospodin je slnko

Žalm 84, 12-13

Každý z nás má prirodzene svoje sny, v ktorých sa odohrávajú naše túžby a priania. Akoby sme čo i len na chvíľu, na okamih vymenili neraz tvrdú, či smutnú a možno len príliš všednú realitu prítomnosti za niečo podľa nás krásne, i za niečo, čo už bolo. Nachádzame seba v celkom nových súvislostiach.

Pokračovať v čítaní „Hospodin je slnko“