List Predsedníctva ECAV

Vážení bratia, vzácne sestry,

dovoľte, aby som vám preposlala list Predsedníctva ECAV, venovaný všetkým cirkevným zborom.

Zároveň vám tlmočím pozvanie Zboru biskupov ECAV k aktivite s názvom: „Piatky modlitieb a pôstu.

A rovnako vás pozývame pripojiť sa k „Spoločným pôstnym modlitbám“ na FB alebo YouTube „ECAV s vami“, denne o 20:00.

S prianím Božieho požehnania,
Mgr. Jana Nunvářová
tlačová tajomníčka

Hospodin je slnko

Žalm 84, 12-13

Každý z nás má prirodzene svoje sny, v ktorých sa odohrávajú naše túžby a priania. Akoby sme čo i len na chvíľu, na okamih vymenili neraz tvrdú, či smutnú a možno len príliš všednú realitu prítomnosti za niečo podľa nás krásne, i za niečo, čo už bolo. Nachádzame seba v celkom nových súvislostiach.

Pokračovať v čítaní „Hospodin je slnko“

150. výročie narodenia Jána Maliarika si pripomenula široká verejnosť v evanjelickom kostole dňa 10. 11. za účasti biskupa Juraja Dovalu ČCSH z Brna.

Ján Maliarik, ktorého život je neoddeliteľne spätý s obcou Veľké Leváre, hlboko miloval Slovensko a slovanské národy. Jeho spisy a listy sa v rôznych podobách priamo či sprostredkovane v epištolách dostali sa do celého sveta k osobnostiam, ktoré svojím myslením prispeli k obohateniu duše ľudstva.

Pokračovať v čítaní „150. výročie narodenia Jána Maliarika si pripomenula široká verejnosť v evanjelickom kostole dňa 10. 11. za účasti biskupa Juraja Dovalu ČCSH z Brna.“

Luteránsky chodník 2019

Evanjelický cirkevný zbor pozýva všetkých záujemcov na turistický pochod z Veľkých Levár do Modry na pamiatku našich predkov v sobotu 29. júna so začiatkom o 7.30 h v levárskom ev. kostole. Podujatie sa koná v spolupráci s turistami z Modry, ktorí prídu autobusom ráno do Veľkých Levár.

Vzdialenosť 43 km je možné absolvovať aj v limitovanej verzii 20 km z Kuchyne do Modry cez Karpaty. Doprava je zabezpečená.

Pokračovať v čítaní „Luteránsky chodník 2019“

Stretnutie rodín

Pozvanie pre rodiny s deťmi

Dňa 6. 7. 2019 o 16.00 hodine na sviatok majstra Jána Husa organizujeme stretnutie rodín v našom areáli zborového centra „Pod prístreškom“. Pre všetkých je pripravený program, občerstvenie a hry pre deti. Chceme grilovať a preto každý si môže priniesť aj vlastné menu, ktoré je vítané.

Pokračovať v čítaní „Stretnutie rodín“

Kočky Hačkovačky

Anna, Anna, Andrea, Dana, Dáša, Denisa, Ingrid, Jana, Jana, Jojka, Lucka, Marcela, Marika, Mária, Magdaléna, Milka to sú Kočky Hačkovačky!

Na jeseň minulý rok sa začali raz v týždni stretávať v Centre a čuduj sa svete, aj tie čo v živote v ruke nedržali háčik dnes krásne hačkujú. Keď sa pozriete na plný stôl nájdete tam koberce, čiapky, deky, šatky, populárne retro sieťovky, vankúše a hračky. Skúsená hačkárka Dáška Pešková napríklad už poslala balík nahačkovaných špecialnych chobotničiek pre nedonosené deti do nemocnice v Bratislave. Anička Plašilová s láskou tiež ochotne rozdáva svoje bohaté skúsenosti ostatným. Nie je to len o hačkovaní, ale zároveň aj smiech, zdielanie seba samých a zážitok iného spoločenstva. Patria sem i ženy, mamičky, ktoré sa prisťahovali do Levár bez okruhu známych v dedine, aby tu našli priateľstvo. Mamičky, by si mali trocha oddýchnuť od stereotypu doma a tvoriť niečo zaujímavé v tíme.

Pokračovať v čítaní „Kočky Hačkovačky“

Levárske strechy

Keď vchádzate autom do Veľkých Levár máte pocit, že polia na rovine sa zdvíhajú, meniac sa na kopec obsypaný domčekmi a stavbami rozličného druhu. Je to podobné, ako správa evanjelistu Matúša, ktorý zachytáva Ježišove slová „Ste mesto postavené na kopci, ktoré svieti do noci a všetci ho môžu vidieť.“

Pokračovať v čítaní „Levárske strechy“